Oferta kampanii multimedialnych Plik PDF do wydruku

Kampania multimedialna do realizacji w czasie ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.

Szanowni Państwo,

 

epidemia koronawirusa wymusiła na Samorządach konieczność wyjątkowego podejścia do obowiązków związanych z realizacją zadań profilaktycznych.

 

Wychodząc naprzeciw wytycznym PARPA i oczekiwaniom osób odpowiedzialnych za edukację profilaktyczną w gminach, opracowaliśmy doskonałe narzędzie do pracy profilaktycznej w tym trudnym dla nas wszystkich czasie społecznej izolacji, która stała się prawdziwym wyzwaniem dla rodzin, systemu edukacji czy pomocy społecznej.

 

Kampania profilaktyczna, którą przygotowaliśmy na potrzeby czasu izolacji społecznej, daje ogromne możliwości rozpowszechniania przy wyjątkowo niskich nakładach finansowych i maksymalnie krótkim czasie realizacji. Jeszcze nigdy realizacja zadań profilaktycznych nie była tak prosta i nie dawała możliwości dotarcia potencjalnie do każdego mieszkańca gminy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Założenia tej kampanii, tak jak wszystkich naszych pozostałych, wpisują się w nurt profilaktyki pozytywnej.

 

Naszym celem jest wzmocnienie, pokazanie dobrych stron, pobudzanie do rozwoju, a przede wszystkim wspieranie umiejętności wychowawczych rodziców i skłonienie ich, by zaangażowali się w życie dzieci, w naukę, ale i spędzanie razem wolnego czasu.

 

Relacje i więzi rodzinne

 

Część dla rodziców to przewodnik, jak budować więzi i dbać o dobre relacje z dzieckiem, jak słuchać i wspierać. To największa wartość, jaką rodzice mogą dać dziecku, by przygotować je do życia w świecie pełnym zagrożeń i uzależnień, nie tylko tych od alkoholu, narkotyków czy dopalaczy, ale też od Internetu, komputera czy telefonu.

Jeżeli dziecko ma bezpieczną i trwałą więź z rodzicem, to ma zdecydowanie większe szanse na tworzenie zdrowych i satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi.

 

Uwaga skierowana na emocje

 

Dlaczego to takie ważne? Problemy emocjonalne i trudności w tym zakresie są fundamentem, na którym zbudowane jest niemal każde uzależnienie. Dziecko, jeśli nie radzi sobie ze swoimi emocjami, dużo chętniej będzie eksperymentowało z papierosami, narkotykami, alkoholem, będzie też uciekało w wirtualny świat — gry komputerowe i Internet. Czując złość, gniew lub stres będzie szukało sposobów na rozładowanie napięcia. Może to zrobić w sposób konstruktywny, ale może też niestety sięgnąć po używki, które często dość szybko przynoszą pozorną ulgę (papieros, alkohol).

 

Apelujemy: tak samo jak pomagasz dziecku w pracy domowej z matematyki, polskiego, fizyki, pomóż mu uporać się z jego emocjami, wspólnie poszukajcie ich źródeł, nie „zamiatajcie problemu pod dywan” – to na pewno zaprocentuje.

 

Wyznaczanie granic

 

Potrzeba przynależności jest bardzo ważna, wręcz kluczowa w rozwoju społecznym. Młody człowiek jest w stanie poświęcić wiele, by czuć się akceptowanym – stąd tak ważne są umiejętność wyznaczania granic i poczucie własnej wartości.

 

Wyznaczanie granic rówieśnikom jest oznaką siły, odwagi, dojrzałości i pewności siebie. Ulegając namowom, które szkodzą naszemu zdrowiu, pokazujemy słabość i niepewność w relacji. Asertywność stanowi podstawową umiejętność w sytuacji, gdy trzeba oprzeć się naciskom w życiu społecznym, na przykład w sprawie papierosów, alkoholu czy narkotyków.

 

Wsparcie instytucjonalne

 

Informujemy, gdzie można zwrócić się po pomoc.

Uświadamiamy, że istnieją programy, które stanowią wsparcie dla rodziców i opiekunów, obawiających się o bezpieczeństwo i zdrowie swoich dzieci, mających poczucie, że są bezradni wobec faktu sięgania przez nastolatka po alkohol lub inne środki psychoaktywne (narkotyki, leki itp.).

 

Co zrobić z czasem?

 

Materiały kampanii zawierają też praktyczne, konkretne pomysły na zagospodarowanie czasu. Podpowiadamy gry, zabawy i atrakcyjne zajęcia dla całej rodziny.

 

Bezpieczny dom

 

Nie pomijamy też trudnego tematu przemocy, która dotyczy wielu rodzin, a dla wielu innych właśnie się zaczęła. Pandemia i zamknięcie w domach spowodowały, że wiele osób przestało radzić sobie w tej trudnej sytuacji, wzrosło spożycie alkoholu, na sile przybrała agresja.

 

Podpowiadamy, gdzie szukać pomocy i jak zadbać o bezpieczny dom.

 

Zdajemy sobie sprawę, że pomocna może okazać się każda podpowiedź, każda wskazówka.

Tych wskazówek podajemy wiele, poczynając od tych od dawna znanych i sprawdzonych, a kończąc na informacji o najnowszych aplikacjach, dzięki którym można poprosić o pomoc, np. zamawiając kosmetyki w fikcyjnym sklepie internetowym.

Liczymy, że osoby potrzebujące pomocy i wsparcia znajdą wśród wielu możliwości najlepsze dla siebie rozwiązanie.

 

Karty aktywności

 

Materiał dla dzieci i młodzieży zawiera między innymi unikalne karty aktywności, które pozwolą na lepsze poznanie siebie i swoich mocnych stron oraz na rozwój różnych, cennych umiejętności. Przygotowaliśmy je w taki sposób, by dziecko mogło pracować samodzielnie lub mogło zaangażować wiele osób z rodziny – to dobra inwestycja w budowanie relacji.

 

Wsparcie psychologiczne

 

Nad całością przygotowanych materiałów czuwa nasz ekspert, psycholog, praktyk z wieloletnim doświadczeniem, który wspiera rodziców prostą w odbiorze, niosącą pozytywne przesłanie audycją dźwiękową: „Co dzisiaj mogę zrobić dla swojej rodziny?”. Posłuchaj

 

Materiały do kampanii

Dla rodziców

W domu i poza domem. Bezpiecznie nie znaczy nudno

Zakres dystrybucji materiałów kampanii

PARPA - apel do Samorządów w sprawie działań profilaktycznych w okresie pandemii koronawirusa

Kampania multimedialna do realizacji w czasie ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.

W domu i poza domem. Bezpiecznie nie znaczy nudno

 

Kampania multimedialna do realizacji w czasie ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa.

ZDROWA PROMOCJA!

DAJEMY SETKI MASECZEK OCHRONNYCH

do każdego zakupionego pakietu materiałów multimedialnych!

Życzenia Świąteczne i zabawa z nagrodami